Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece olgun aktarımı için değil, aynı zamanda âlem için de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) söyleşi yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız ölçüsüz biriyle gestaltlabildiği kabil hassaten tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri eliyle gestaltlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve söyleşi etme amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoğu kez programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş kurmak için sadece nickname (suni insan) yazmak yerinde olurken kimilarındaysa sohbete temellamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine temellıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla izlence boşluk tarafünü kullanarak sadece makalelı, makalelı ve hayallü, ünlü ve hayallü kabil tercihe ilgilı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı endamsız süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı usa vurma mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir öbür popüler chat izlence olan ve internetin efsane mukayyetmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir